Wydarzenia

Zdrowych, rodzinnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych życzliwością i nadzieją życzą Amazonki Łask-Kolumna!

 


Powiatowy Dzień Profilaktyki

Stowarzyszenie Amazonek miało przyjemność wystawić swoje stoisko podczas Powiatowego Dnia Profilaktyki, który został zorganizowany w Starostwie Powiatowym w Łasku, w dniu 15 marca 2024 r.

Na naszym stoisku prezentowałyśmy materiały profilaktyczno-informacyjne dotyczące nowotworu piersi. Na fantomie prowadzona była nauka samobadania piersi. Ponadto miałyśmy możliwość podzielić się swoim doświadczeniem w chorobie czy przeżyciami, przekazać informacje o lokalizacji przychodni, poradni i szpitali specjalistycznych, czy po prostu porozmawiać z zainteresowanymi osobami.


Debata społeczna nt. bezpieczeństwa

W ubiegły piątek (16 czerwca 2023 r.) nasze Stowarzyszenie zaprosiło na debatę społeczną funkcjonariuszy policji.

Swoją wiedzą podzielili się z nami:

  • Zastępca Komendanta Powiatowego Policji – mł. insp. Marcin Kucner,
  • Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji – podkom. Tomasz Durka,
  • sierż. sztab. Bartłomiej Kozłowski, pełniący obowiązki oficera prasowego.

W trakcie spotkania otrzymaliśmy merytoryczną wiedzę na temat metod stosowanych przez oszustów, złodziei i naciągaczy. Jesteśmy przekonane, że członkowie naszego Stowarzyszenia wyposażeni w powyższą wiedzę będą mieli większe szanse na uniknięcie niemiłych sytuacji.

Słowa serdecznych podziękowań przesyłamy do funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Łasku!


 

„BADAMY NIE TYLKO MAMY”

Kwiaty, czekoladki czy wspólne wyjście na kawę, a może tym razem inaczej. A może tym razem troska o zdrowie mamy 😀

Zapraszamy serdecznie do udziału w akcji nad którą honorowy patronat objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda – „BADAMY NIE TYLKO MAMY

W ramach akcji zapraszamy do centrum miasta na Piknik Profilaktyczny! Będą tam prowadzone działania edukacyjne nt. profilaktyki raka piersi. Zachęcamy do rozmów, zadawania pytań – dzięki tej wiedzy można nie tylko lepiej monitorować organizm i sprawnie reagować, ale też wspierać bliskie nam kobiety w procesie leczenia.
Drogie kobiety, mamy, siostry i córki – NIE MOŻE WAS TAM ZABRAKNĄĆ!

plakat akcji Badamy nie tylko mamy


Pobyt w Świeradowie

Podziękowanie

dla NEXERA spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie ,

Al. Jana Pawła II 29

    Stowarzyszenie Amazonek Łask-Kolumna serdecznie dziękuje za otrzymane od Państwa wsparcie finansowe w postaci darowizny. Dzięki Państwa pomocy mogliśmy zorganizować pobyt rehabilitacyjny w Domu Wczasowym Magnolia 1 Medical & SPA w Świeradowie – Zdroju,  w dniach 17-24. września 2022 r.  dla 10. członków naszego Stowarzyszenia. Było to dla nas szczególnie ważne, gdyż oprócz wypoczynku, mogliśmy skorzystać też z zabiegów rehabilitacyjnych. Nasz pobyt był bardzo przyjemny, pozwolił odpocząć, nabrać sił i przywrócić nasze organizmy do właściwego funkcjonowania.

   Czujemy ogromną wdzięczność za wsparcie. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

    Życzymy wielu sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

                                                                             Z wyrazami wdzięczności

                                                                                Zarząd i Członkowie

                                                                 Stowarzyszenia Amazonek Łask-Kolumna

 

W ramach otrzymanej darowizny od „NEXERY” spółki z o.o. z siedzibą w Warszawie , Al. Jana Pawła II 29, został zorganizowany siedmiodniowy pobyt rehabilitacyjny w terminie od 17.09.2022 r. do 24.09.2022 r. w Świeradowie -Zdroju. Tego rodzaju wyjazd wpisał się w cel statutowy Stowarzyszenia. Środki finansowe zostały w całości wydatkowane na zapłatę za noclegi, wyżywienie i zabiegi rehabilitacyjne w Domu Wczasowym Magnolia 1  w Świeradowie-Zdroju. Koszty dojazdu i dopłata do pobytu  rehabilitacyjnego zostały poniesione ze środków własnych uczestników.

Odbiorcami, którym Państwo pomogli i skorzystali z uczestnictwa w pobycie rehabilitacyjnym to 10. członków Stowarzyszenia Amazonek Łask-Kolumna. Każdy uczestnik w cenie pobytu miał zleconych przez lekarza 15. zabiegów rehabilitacyjnych do wykorzystania, m.in. masaż suchy, masaż limfatyczny, okłady borowinowe, krioterapia, inhalacje, laser, okłady z parafiny, czy  lampy Bioptron. Była też możliwość korzystania bez ograniczeń z basenu , jacuzzi i groty solnej. Uczestnictwo w zorganizowanym pobycie rehabilitacyjnym członków naszego Stowarzyszenia przyczynił się do zwiększenia  ich aktywności. Taka forma umożliwiła odpoczynek od pracy, dała wytchnienie od codziennych obowiązków , trosk i problemów. Każda z tych zalet wyjazdu  korzystnie wpłynęła  na rekonwalescencję członków zmagających się z rakiem piersi lub po przebytej chorobie. Zmiana środowiska, klimatu, spacery i wędrówki po Świeradowie i po Górach Izerskich, a także zabiegi rehabilitacyjne, żywienie,  miało korzystny wpływ na psychikę i przyczyniło się zapewne do podniesienia sprawności fizycznej uczestników, chociażby poprzez oderwanie się od codziennego stylu życia, a wspólne przebywanie spowodowało wzmocnienie integracji społecznej grupy.

Zaplanowano podczas pobytu zwiedzanie przez grupę Szklarskiej Poręby lub Karpacza, jednakże ze względu na warunki pogodowe , nie udało się zrealizować tej wycieczki. Wobec tego został zorganizowany przejazd kolejką gondolową i zwiedzanie Świeradowa-Zdroju (muzeum, pijalnia wód, zabytkowy młyn).

Przedstawiamy fotorelacje z pobytu rehabilitacyjnego członków Stowarzyszenia Amazonek Łask-Kolumna.

 


Jarmark Łaski

Marcin Cieślak
29 lipca 2019

W dniu 1-2 czerwca 2019 r.
w Łasku  odbył się  Jarmark Łaski ,
w dniu pierwszym swoje stoisko miało
nasze Stowarzyszenie Amazonek Łask-Kolumna, ponieważ celem naszej
działalności jest prowadzenie m.in. działalności informacyjnej dla
społeczeństwa o problematyce chorób nowotworowych, edukacji prozdrowotnej.

Na początek zaproszone zostały  przedstawicielki służby zdrowia: pielęgniarka i położna , które  bezpłatnie wykonywały z krwi test na HCV. Później  4 wolontariuszki bezpłatnie malowały dzieciom buzie, a matki mogły skorzystać z nauki samobadania piersi  na fantomie. Samobadanie piersi jest podstawowym, bardzo ważnym elementem w procesie wczesnego wykrywania raka piersi. Składa się z 2 etapów: oglądania piersi oraz badania dotykowego, tzw. palpacji. Mogły też porozmawiać z członkiniami naszego stowarzyszenia o profilaktyce antynowotworowej , jakie badania profilaktyczne należy regularnie wykonywać i pamiętać o nich.

Poniżej krótka fotorelacja .

Jarmark Łaski 2019. Łaskowianie na ulicy Żeromskiego [zdjęcia]


Wojewódzka Spartakiada Amazonek i jubileusz Amazonek w Łasku

Marcin Cieślak
29 lipca 2019

Stowarzyszenie Amazonek Łask – Kolumna realizowało zadanie publiczne współfinansowane ze środków województwa łódzkiego pn. „Wojewódzkie Święto Amazonek”. Projekt polegał na organizacji XVII Spartakiady Amazonek Województwa Łódzkiego. Odbyło się również spotkanie integracyjne amazonek z udziałem przedstawicieli stowarzyszeń z terenu województwa łódzkiego zrzeszonych w Łódzkiej Unii Wojewódzkiej.

Uczestniczki zwiedziły Sanktuarium, Muzeum Ziemi Łaskiej oraz lotnisko wojskowe. Podczas wieczornego spotkania wymienione zostały doświadczenia oraz dzielono się najnowszą wiedzą na temat wspólnej choroby i jej leczenia. Na zakończenie spotkania odbyła się impreza integracyjna pn.

Sabat Czarownic. Drugi dzień spotkania to spartakiada sportowa.

Wojewódzka Spartakiada Amazonek i jubileusz Amazonek w Łasku [zdjęcia]


Seminarium „Profilaktyka zdrowotna – odpowiedzialny samorząd

Marcin Cieślak
29 lipca 2019

W dniu 28 maja 2019 r.  w Uniejowie,  na Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich w  odbyło się seminarium „Profilaktyka zdrowotna – odpowiedzialny samorząd” zorganizowane przez Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego w Łodzi (poniżej program seminarium), po seminarium bezpłatnie skorzystałyśmy z Term Uniejowskich dzięki uprzejmości Burmistrza Uniejowa  – Pana  Józefa Kaczmarka.

Z naszego Stowarzyszenia Amazonek Łask-Kolumna uczestniczyły 9. członkiń: Grażyna Baranowicz, Wiesława Lider, Maria Kamińska, Jolanta Owczarek, Halina Pasternak, Kazimiera Pawlak, Janina Pruszkowska, Barbara Smolarek i Grażyna Śledź.


HYMN AMAZONEK

Marcin Cieślak
31 maja 2019

W sercu was ludzie noszę

W sercu za wami proszę

Z serca piosenki śpiewam

W sercu urazy nie mam

I nic więcej i nic więcej mi nie trzeba.

Sercem do was przemawiam

Serce miłością zaprawiam

Do serca troski zbieram

Serce me dla was zamiera.

Nie ma rzeczy , nie ma rzeczy niemożliwych,

Wszystkich ludzi uszczęśliwię,

Tylko daj mi Panie proszę skrawek nieba

I nic więcej i nic więcej mi nie trzeba.

Twórca hymnu : Stanisław Żabiński, pochodzi z Koszalina. Podczas pierwszego spotkania

z Amazonkami- Spartakiady w Wągrowcu , ułożył dla nas słowa „Nie ma rzeczy

niemożliwych”. Następnie napisał do nich kolejno zwrotki . W obecnej formie hymn

śpiewamy rozpoczynając wszystkie ważne dla nas spotkania Amazonek.

 

Scroll to Top