ŁASKIE AMAZONKI

Stowarzyszenie Amazonek Łask-Kolumna działa od 15. lat. W latach 2004-2010 jako Klub Amazonek przy Towarzystwie Przyjaciół Emerytów i Rencistów w Łasku -Kolumnie , a od 15 stycznia 2010 r. jako pełnoprawne stowarzyszenie. Od 2015 roku Stowarzyszenie ma status organizacji pożytku publicznego (OPP). Liczba członków jest zmienna, obecnie liczy 30 osób. Przez te 15 lat zmieniały się nasze siedziby. Aktualny adres to  Łask, ul. Łączna 1 , budynek Przedszkola Publicznego nr 4, tel. 513 279 885. Spotkać się z nami można w każdy wtorek w godz. 16.30 – 17.30 i w drugi czwartek miesiąca o godz. 16.30 na comiesięcznym zebraniu członków.

      Prowadzimy szeroką działalność wspierającą osoby w trakcie lub po przebytej chorobie nowotworowej piersi, a także działania związane z profilaktyką antynowotworową.

     Nasza działalność wspierająca to : systematyczna rehabilitacja ruchowa prowadzona przez fizjoterapeutkę, pomoc psychoterapeuty, turnusy rehabilitacyjno-wypoczynkowe, spotkania integracyjne, coroczne spotkania wigilijne, „Imieniny amazonek” na rozpoczęcie lata , prowadzenie akcji o tematyce profilaktyki  chorób nowotworowych piersi, chorób nowotworowych w  różnych środowiskach.

     W województwie łódzkim działa 13 stowarzyszeń amazonek, zrzeszonych w Łódzkiej Unii Wojewódzkiej. Od kilku lat , każdego roku inne ze stowarzyszeń organizuje Wojewódzką Spartakiadę Amazonek – imprezę sportową z elementami zabawy. W tym roku przypadła nasza kolej i my organizujemy taką spartakiadę, a także Wojewódzkie Święto Amazonek połączone z obchodami 15-lecia naszego Stowarzyszenia Amazonek, które odbędą się w dniach 28-29 czerwca 2019 r. w Zespole Szkół Mundurowo-Technicznych w Ostrowie (spartakiada) i w Łaskim Domu Kultury (Święto Amazonek i jubileusz) .

     Do Łasku zjedzie ponad 50 amazonek, które powalczą na sportowej arenie , będą się bawić na „sabacie czarownic”, a także wymieniać informacje m.in. o rehabilitacji, działaniach stowarzyszeń, pomocy udzielanej członkom oraz osobom z zewnątrz zgłaszającym się do nas.

    Naszym gościom pokażemy piękny Łask, w tym: Sanktuarium p. w.  Niepokalanego Poczęcia NMP, Św. Michała Archanioła , Kościół Św. Ducha, Muzeum Ziemi Łaskiej, a także znane lotnisko wojskowe.

W naszej działalności kierujemy się ideą, że należy walczyć z chorobą oraz , że „RAK TO NIE WYROK”

Scroll to Top